»Treba je poiskati nove rešitve, kako preprečiti vplive kmetijstva tudi na podeželska območja. Ne nazadnje tudi kmetje, ki živimo na podeželskih območjih, si ravno tako želimo živeti na območju brez smradu, ropota in mrčesa.«
»Kmetom je treba ponuditi neke rešitve, ker če jih ne bo, nas kmetje pozivajo, naj sledimo protestom v Nemčiji.«
»Glede navedenih težav slovenskih in evropskih kmetov je treba nujno najti ustrezne rešitve v okviru sprememb evropske zakonodaje, ki bodo dale prednost pridelkom evropskih kmetov pred uvozom hrane dvomljivega porekla iz tretjih držav.«
»Za kmete bo ključna sprememba, nova razvrstitev kmetij v štiri ekonomske razrede.«
»Da bomo kot skupnost in posamezniki lahko kakovostno živeli, moramo spremeniti način razmišljanja in se prilagoditi novim razmeram.«
»Ljudje bodo morali razumeti, da so bila podeželska območja vedno namenjena kmetovanju, kjer je smrdelo, kjer je bilo blato. Ampak tam se tudi hrana pridela! Hrana vendar ne raste na trgovski polici v Mercatorju v Ljubljani.«
»To pomeni, da mali kmetje ostanejo brez neposrednih plačil, po drugi strani pa podpira zelo aktivno politiko na področju združevanja oziroma sodelovanja.«
»Vsi sodobni kmetje se ubadamo tudi s trženjem, z nabavo, prodajo in vsemi gospodarskimi segmenti. Postali smo novi kmetje.«
»Brez pomoči strokovnih služb Kmetijsko-gozdarske zbornice bi se kmetje težko, da ne rečem nemogoče, prebijali skozi vedno večje obsege birokratske papirologije.«
»Da govorimo o sejmu nove generacije, ima globlji pomen. Prvič zato, ker je starostna struktura v slovenskem, pa tudi evropskem kmetijstvu neugodna – v povprečju starost znaša 57 let. Kar pomeni, da smo slovenski kmetje stari v povprečju toliko, kot je star sejem Agra.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju